LİG SEÇ

YAZAR SEÇ

  • 0
  • /
  • İspanya (B Grubu)
  • /
  • /

Matadorlar turnuvaya bence kusursuz bir kadro ile katılıyor. Sadece grubun değil turnuvanın en büyük favorisi olarak görüyorum. Savunma hattına bakınca kıskanmamak elde değil. Belki de şu an dünyanın en formda kalecisi De Gea, önünde Carvahal, Pique, Ramos ve Alba’dan oluşacak muhteşem bir defans dörtlüsü. Bir tek ejderhaları eksik arka alan için. Önlerinde muhteşem bir kesici Busquest var. Şu savunma hattını geçip gol atmak bile puan olarak haneye yazılabilir!

Orta alanda yaratıcılık konusunda üst seviye oyuncular. İsco, Saul, Koke çok iyi sezonlar geçirdiler. Asensio oynadıkça güven kazanan, daha ne yaptığını bilen sorumluluk alan bir hale bürünüyor. İniesta gibi bu gençlere buraları oynama konusunda liderlik edebilecek bir maestro da kadroda. Kusursuz İspanyol tiki taka tarzı için ideal şartlar oluşmuş durumda.

Görece en zayıf bölge olarak forvet hattı gözüküyor. Aspas, Rodrigo gibi oyuncular diğer mevkileri düşününce sönük kalıyorlar ama bu sezon performansları şahaneydi. İlk tercih olarak Diego Costa kullanılacak gibi gözüküyor, Atletico’ya döndükten sonra toparlanmış gözüktü. Lopetegui, hoca olarak İspanya milli takımı alt yaş grupları ile turnuvalar tecrübesine sahip. Alt yapıdan beraber çalıştığı isimler kadroda mevcut onları yönetmesi ve ilişkileri iyi olacaktır.

Bence kadroyu yönetme ve turnuva becerileri bu kadro ile kupaya uzanmaya yetebilecek meziyette. Grubu süpürüp üst tura çıkmalarını bekliyorum.

12.06.2018
  • PAYLAŞ