LİG SEÇ

YAZAR SEÇ

  • 120
  • /
  • Trabzonspor - Osmanlı
  • /
  • 2
  • /
  • 1.90

Trabzonspor geçen hafta kabus yaşadı ancak geçen hafta yaşanan olumsuzluklar bu hafta Avni Aker’i doldurdu. Bilet fiyatları sakız fiyatına kadar düştü. Tezahüratlar, meşaleler, hakemler üzerindeki baskı vs. ile eminimki maç sık sık duracaktır. Hem takım hem de taraftar kenetlenerek sahaya çıkacak.

Ancak diğer yandan gözümüzün önündeki gerçekleri de görmemezlik yapamayız. Galatasaray maçı sonrası oyuncular psikolojik olarak çok yoruldu. Hafta boyunca antremanlarda, dışarıda, evlerinde bile bu konu konuşuldu. Mental olarak çok yıprandılar. Zaten kötü oynuyorlardı, buna bir de takımın aslarından 5 oyuncunun cezası ve 5 kişinin de sakatlığı eklenince İddaa da zaten oranlara el attı.

Osmanlıspor’un galibiyet oranı 2.40’tan 1.90’a düştü. Trabzonspor lehine olan oranlar ise arttı. Defanstan Aykut, Salih, Cavanda ve Teixeira cezalı. Mustafa Yumlu dışında savunmada güven verecek isim kalmadı. Orta sahada ise Özer Hurmacı cezalı, Mehmet Ekici, Aytaç Kara ve Güray sakat. Okay’ın durumu ise belirsiz. Forvette ise Cardozo sakat. Osmanlıspor’da ise Musa cezalı, Sharbini ve yedek kaleci Moraes sakat.

Trabzonspor’da bu kadar önemli eksikler varken, defansın tamamı, orta sahada yükü taşıyan isimler oynamayacakken, ileride de Cardozo yokken Trabzonspor’un bu maçı kazanması beklenmemli. Osmanlıspor kolay gol bulabilen bir ekip, üstelik top ayağına gelince dolandırmadan rakip kaleye varıp pozisyonu yaratan bir takım. Bu maçta topla daha fazla oynama imkanına da sahip olacaklar, bu da Osmanlı adına daha fazla gol şansı demek. 1.90’dan Osmanlı galibiyetini öneriyorum.

Bahadır Çevik

 

Trabzonspor geçen hafta çok tuhaf bir maç oynadı. Maçta fazla varlık gösteremediler öne geçtiler ama ortada penaltı yoktu. Daha sonra da önemli gol pozisyonu bulamadılar. Hakeme gelecek olursak tam bir fiyasko, 2 takımın da canını yaktı ama Trabzonspor bundan daha çok etkilendi. Bu maç öncesi takım da Özer, Salih, Aykut Demir, Cavanda, Cardozo, Douglas, Aytaç, Mehmet Ekici ve Güray Vural forma giyemeyecek isimler.

Osmanlıspor son haftalarda iyi grafik sergiledi. Son 4 hafta da 3 galibiyet 1 beraberlik aldılar. Bu maç öncesi cezalı Musa Çağıran (O 20 maç 2 gol), Artur (K 6 maç) forma giyemeyecek isimler. Ben bu maçta ne kadar önemli eksiği olsa da Trabzonspor'un 1 adım önde olduğu düşünüyorum. Bunlarım sebebi ilk olarak biz millet olarak geçen haftayı affettirmek için az da olsa Trabzonspor'u kollarız. Hakem de insan doğal olarak Trabzonspor'a ev sahibi olmasının avantajıyla birlikte ufak tefek şeylere göz yumacaktır. İkincisi, biletler 3 TL'ye kadar düştü. Stad dolacaktır ve belki de ilk defa taraftar gücünü arkasına alacak Trabzonspor. Oran da çok güzel ayrıca.

Bahis: MS 1

Oran: 2.90

Utku Çevik

 

27.02.2016
  • PAYLAŞ