LİG SEÇ

YAZAR SEÇ

  • 152
  • /
  • Trabzonspor - Beşiktaş
  • /
  • Üst (2.5)
  • /
  • 1.65

Trabzonspor geçen hafta Bursaspor karşısında maçın başında 2 farklı öne geçmesine rağmen sahadan 4-2'lik skorla malup ayrıldı. Teknik direktör Sadi Tekelioğlu istifa etti ve yerine Hami Mandıralı geldi. Gol atmakta sıkıntı çekmiyorlar ama Mustafa Yumlu ile Aykut Demir ikilisinin gol yememe ihtimali çok düşük. Bu maç öncesi Cavanda (D 18 maç) cezalı iken Sefa Yılmaz (O 9 maç), Mbia (O 18 maç 2 gol 1 asist) ve Özer Hurmacı (O 20 maç 1 gol 4 asist) durumları şüpheli. Beşiktaş ise geçen hafta az kar olmasına rağmen Mersin maçı ileri tarihe ertelendi. Daha kötü şartlar da çok sayıda maç yapıldı ama geçen hafta Beşiktaş maçını oynatmadılar ki nedeni açıkca belli. Beşiktaş ligin en iyi top oynayan takımı bu aşikar hücum hattı çok iyi ligin üstünde bir hücum hatları var. Gol atmakta sıkıntı çekmiyorlar ve diğer takımlar gibi 1 2 atınca asla durmuyorlar her zaman daha fazlasını atmak için uğraşıyorlar. Bu maç öncesi İsmail Köybaşı (D 18 maç 1 asist) durumu maç saati belli olacak. İki takım da gol atmakta ve yemekte sıkıntı çekmiyor bu maçta fileler çok sarsılır.

Utku Çevik

İddaa ilk açtığı oranları değiştirerek Beşiktaş’ın oranını 1.90’dan 1.75’e indirdi. Pazara kadar daha da düşerse şaşırmayın ve bahisinizi önceden alın çünkü Trabzonspor’un durumu bu aralar gerçekten çok kötü. 2. yarıya da Bursaspor’dan yenen 4 gollü bir mağlubiyetle başladıktan sonra hafta içerisinde Trabzon camiasından açıklamalar geldi. Trabzon’un kulüp tarihindeki en kötü döneminde olduğunu ve maddi sıkıntıların düşünüldüğünden çok daha büyük olduğu açıklandı. Ödemeler aksayabilir, ücret indirimleri istenebilir hatta bazı oyuncular takımdan bile gönderilebilir. Yapılan açıklamalarda Trabzonspor’un tarih boyunca daha önce hiç bu kadar zor bir durumda olmadığı 3-4 kere vurgulandı. 

Bu açıklamalardan 3-4 gün sonra ligin en dişli ve en formda takımını ağırlayacaklar. Trabzonlu oyuncuların kafasının sahada olmasını beklemiyorum. Böylesine formda ve dinlenmiş bir Beşiktaş’a Trabzonspor’ın direnmesini beklemiyorum. Üstelik en önemli savunma oyuncusu Cavanda cezalı, defans Mustafa Yumlu ile orta sahadan Özer ve M’Bia’nın da durumları belirsizken.

Bahadır Çevik

24.01.2016
  • PAYLAŞ