LİG SEÇ

YAZAR SEÇ

  • 101
  • /
  • Fenerbahçe - Kasımpaşa
  • /
  • IY 0
  • /
  • 2.30

Fenerbahçe’de Antalya maçı ile Kjaer’siz savunmanın ne halde olduğunu gördük. Oyuncuların isteksizliği de buna katılınca 4 gol yiyen bir Fenerbahçe izledik. Şu anda Hasan Ali, Caner’den daha formda ve takıma daha çok katkı sağlıyor. Ofansif olarak da Caner’in eski performansını aratmıyor. Ancak Perreira Hasan Ali’yi kesmeye başladı. Bu ilk yanlışı. Sağ bekte Şener aynısını yapamıyor. Savunmada etkili olsa da ofansif yönü basık kalıyor. Orta alanda da hala Perreira’nın karar veremediği 3’lüyü her hafta değişik varyasyonlarla izliyoruz. Kasımpaşa karşısında da Volkan ve Ozan’ı izleyebiliriz. İleride zaten RVP’yi oynatmayarak Perreira bir oyuncunun nasıl eridiğini bize canlı izlettiriyor. 

Bu maçta orta alandan Mehmet Topal ve Josef oynamayacak. Topal Fenerbahçe’nin en kilit adamı, onun yokluğu orta sahadaki köprüyü yıkar. Josef de sezon başından beri her maçta 11 başlayan bir isimdi, bu maçta onun da yokluğu orta alandaki pas alışverişini etkiler. Nani rakip kaleyi en çok yoklayan ve topu taşıyıp ileride oynanmasını sağlayan isim. Bu maçta onun da olup olmayacağı muamma.

Kasımpaşa ise 2. yarıda henüz galibiyet göremedi. 2 mağlubiyet 1 beraberlikle sadece 1 puan toplayabildiler. Bu 3 maçta en dikkat çeken nokta Eren, Adem, Tunay gibi isimlerin ilk yarıya nazaran daha isteksiz oluşları. İlk yarıya kıyasla ilerideki isimler daha az topla buluşuyorlar ve bu da daha az pozisyon anlamına geliyor. 

Fenerbahçe ilk yarılarda sessiz kalıp genelde golleri ikinci yarıda bulan bir ekip. Kasımpaşa maçında da Fenerbahçe’nin durgunluğu, Kasımpaşa’nın ofansif sıkıntısı ile birleşince kısır bir 45 dakika izleriz.

Fenerbahçe’de orta saha Josef ve Mehmet Topal ile Markovic sakatlıkları dolayısıyla oynamayacak isimler. Nani ve RVP’nin durumları ise belirsiz. Meireles iyileşti ama Amed maçında çok kötü oynadı. Ba da iyileşen bir diğer isim fakat kadroda yer alacağını sanmıyorumç Kasımpaşa’da ise önemli bir eksik yok. Fenerbahçe’de bu kadar önemli isim yokken verilen 1.25 oran çok düşük. 0-0 ya da 1-1 biter diye düşünüyorum.

Bahadır Çevik

11.02.2016
  • PAYLAŞ