LİG SEÇ

YAZAR SEÇ

  • 120
  • /
  • Fenerbahçe - Göztepe
  • /
  • KG Var
  • /
  • 1.60

İlk maç seyircisiz oynanmıştı ve 2-2 berabere bitmişti. Şimdi aranın ardından Aykut Kocaman kendi bildiğini okumaya devam edeceğini, sistemi bozmayacağını açıkladı. Alınan son 5 galibiyet sizi yanıltmasın, Fenerbahçe zoraki galibiyetlerle ilerliyor. Kupa maçında farklı bir kadro ile sahada yer aldıkları için o maçtaki pasiflikten bahsetmeyeceğim, ilk yarı Istanbulspor kalesine isabetli şutu bile yoktu sarı lacivertlilerin. Zaman zaman 4-6-0’a dönen sistemiyle Fenerbahçe taraftarının gözlerini kanatmaya devam ediyor.

Beklerdeki sıkıntılar da hala çözülemedi. Bu sorun hem savunmayı hem de kanatları etkiliyor. Göztepe’de orta alanı domine edebilecek isimler var, Topal ve Josef’in düşen performansları da Fenerbahçe’yi orta alanda etkileyecektir. Zaten bu isimler hep defansif özellikli, Kocaman da son maçlarda hep savunma yönü olan isimleri oynatmıştı. Bu da Fenerbahçe’nin temposunun yükselmesini engelliyor.

Göztepe ise formdayken lig araya girdi. Şimdi nasıl bir dönüş sergileyecekler bilemiyorum ancak Fenerbahçe’de sorunların sihirli değnekle 2 haftada çözülmeyeceğini varsayarsak Göztepe deplasmanda da olsa form avantajını tamamen kaybetmiş değil. Fenerbahçe’nin golcü sıkıntısı da Göztepe adına bir diğer avantaj. Giuliano dışında ileride iş yapan bir golcü yok ki onu da forvet arkası olarak oynatıyor Kocaman. Göztepe’deki stoperlerin istikrarsızlığı Fenerbahçe adına gol bulmak ümidini arttırıyor. 

Ev sahibi olması, zirveyle aradaki  puan farkının erimesi, Göztepe stoperlerinin istikrarsızlığı gibi durumlar Fenerbahçe’nin gol bulmasına işaret ederken ilk yarıdaki performansı ve orta alandaki hakimiyeti düşünülünce Göztepe’nin de bu gole en az 1 kez cevap vereceğini düşünüyorum. Futbolcu bahislerinde ise Jahovic’in gol atacağını düşünüyorum.

Ev sahibinde Şener, Yiğithan ve Neto savunmadan, Mehmet Ekici ve Janssen ie ileriden sakat isimler. Göztepe’de ise Hakan Çinemre, Rajko Rotman ve forvet Ghilas oynamayacak. 

Bahadır Çevik

20.01.2018
  • PAYLAŞ