LİG SEÇ

YAZAR SEÇ

  • 151
  • /
  • Fenerbahçe - Galatasaray
  • /
  • 1
  • /
  • 1.60

Fenerbahçe iç saha avantajının ardından en büyük kozlarını kaybetti. Hollanda’da sakatlanan Lens Galatasaray maçına yetiştirilemiyor. Orta alanda Topal gibi takımın bel kemiği olan bir isim ise cezalı. Sezon başından beri Topalsız ilk maçına çıkacak belki de Fenerbahçe. Geçtiğimiz sezon Topal’ın oynamadığı maçların neredeyse hepsinde puan kaybetmişlerdi. Van Persie’nin takıma uyum sağlamaya başlaması ve Aatıf’ın istenmediğine dair haberler çıksa da sahada hırsla mücadele etmesi Fenerbahçe adına olumlu gelişmeler. 

Fenerbahçe’de stoper sıkıntısı yok ancak beklerin işi Bruma ile zor. Bruma sağda da oynasa solda da oynasa ne Hasan Ali ne de Şener tarafından durdurulamaz. Bruma bu iki isimden de çok daha çevik ve hızlı. Beklerin erken kart görmesi ile Galatasaray kanatları daha rahat kullanacaktır. Riekerink de beni haklı çıkarırcasına ‘Fenerbahçe’nin en zayıf noktaları Hasan Ali ve Şener’ dedi. Konuk takımın elinde ise zaten kaleciden ve Bruma’dan başka bir koz yok. Muslera da toplam 27.500 km yol yaptıktan sonra maçtan bir gün önce Istanbul’a gelecek. 

Arena’daki son 2 maçı da kaybettikten sonra Sneijder kendisine yöneltilen ‘neden maç kazanamıyorsunuz’ sorusuna ‘bunu bana değil takımdaki diğer oyunculara sorun’ cevabını vererek suçu takım arkadaşlarına attı. Özbek ile Riekerink milli arada bir araya gelerek bu gidişe dur denmesi için bir toplantı yaptı. Yönetimden de sezon ortasında hoca değiştirmenin daha kötü olacağı düşüncesi çıktı. Yani hocadan memnun değiller, takımdan memnun değiller ama değişiklik olursa daha da beter olmamak için hocayı gönderemiyorlar. Oyuncular suçu birbirine atıyor, sezon başından beri Muslera ve Bruma dışında övülen ya da işini yapan oyuncu yok. Riekerink yokluktan ötürü Yasin’in cezasını bile kaldırdı ve kadroya dahil etti. Kısaca Galatasaray, Kadıköy’e sorunlarla gidiyor. 

Bu sezon Galatasaray’ın pozisyonları gole çevirme yüzdesi %24. Bu normal bir takım için bile düşük bir yüzdeyken bir de zirveye oynamayı hedefleyen Galatasaray için düşünün. Lens ve Topal gibi 2 kritik ismin yokluğuna rağmen Fenerbahçe sorunlarla gelen rakibine yenilmez. Fenerbahçe’nin Kadıköy’deki psikolojik üstünlüğünü de unutmamak gerekli. Fenerbahçe yenilmez bahisi ilk tercihim. İddaa’da ise orandan dolayı MS 1’i öneriyorum. 

Bahadır Çevik

16.11.2016
  • PAYLAŞ