LİG SEÇ

YAZAR SEÇ

  • 385
  • /
  • Elazığspor - Giresunspor
  • /
  • 2
  • /
  • 1.65

Elazığspor son 2 saat kala transfer tahtasını açtı ve 20'e yakın oyuncu takıma dahil oldu. Serge Akakpo (O 5 maç), Gökhan Akkan (D 5 maç), Murat Ceylan (O 13 maç), Serdar Özbayraktar (F 9 maç) A.Burak Solakel (D 3 maç), Tufan Kelleci (D 16 maç), Yiğitcan Erdoğan (D 7 maç), Rüştü Hanlı (D 1 maç), Abdulkadir Kayalı (O 6 maç), Muhammed Ildız (O 10 maç 1 gol), Bekamenga (F 0 maç), Boubacar Traore (O 3 maç) gibi oyuncular takıma dahil oldu. Yirmiye yakın oyuncu transfer ettiler etmesine ama son dakika transferleri oldukları aşikar çünkü çoğu 1. Lig seviyesinde değil. Özellikle Rüştü Hanlı 1 maç oynadı bu sezon Adanademirspor'da. Yine Adanademirspor'dan Boubacar Traore sadece 2 maçta forma giydi ve ilk 11 maçı yok. İkisinde de sonradan dahil oldu ve sadece 43 dakika oynayabildi. Bekamenga hiç maç yapmadı, Akakpo sadece 5 maç yapmış, Serdar Özbayraktar kesinlikle bu ligin topçusu değil, Ahmet Burak Solakel ise 2. Lig'de 2 maç forma giyebildi ve 37 yaşına gird. Tufan Kelleci da aynı Serdar gibi bu ligin topçusu değil sadece Adanademirspor'da 9 maç oynadı bu ligde, 35 yaşında ki Yiğitcan Erdoğan kesinlikle oynar ve sırıtmaz. Kaptalığı da alır büyük ihtimalle. Yani kısaca evet 20'e yakın transfer yapıldı fakat bunlardan 2-3 tanesi bana göre bu ligin oyuncusu, diğerleri mecburiyetten alındı.

Giresunspor ise 10'dan fazla oyuncu ile sözleşme imzaladı. Bunlardan göze çarpanlar Adanademirspor'dan Emre Nefiz (O 17 maç 2 gol 2 asist), Orhan Taşdelen (D 18 maç 2 gol) ve bu ligde iş yapacağına inandığım Cyriac (F 7 maç). Elazığspor ne kadar çok oyuncu alsa da aldıkları oyuncular bence vasat oyuncular. Bu ligde iş yapabileceklerini düşünmüyorum. Giresunspor da çok transfer yaptı fakat 4-5 tane önemli sayılabilecek isim var.

Ümit Özat düşüşü önlemek adına bu maçtan galip gelecektir. Ayrıca Giresunspor'da bu maç öncesi Ergin Keleş (F 8 maç), Cyriac (F), Ferhat Görgülü (D 11 maç), Adama Ba (O 14 maç), Renan (O 2 maç) sakatlıkları nedeni ile forma giyemeyecek isimler. Berkan Yıldırım (D 2 maç) cezalı, Muhammed Reis (O 15 maç 1 gol) ve Tanase (O 2 maç)'nin durumları maç saatinde belli olacak.

uTku ÇEVİK

02.02.2019
  • PAYLAŞ