LİG SEÇ

YAZAR SEÇ

  • 443
  • /
  • Holstein - E. Braunschw.
  • /
  • 2
  • /
  • 2.10

Bundesliga II’nin dibi kaynıyor. Kaiserslautern haftalar önce ilk düşen takım oldu. Ligin son haftasına girilirken tam 6 takımın kaderi yani ligin 3’te 1’inin düşüp düşmeyeceği bu hafta belli olacak. Greuther Fürth (39), Eintracht Braunschweig (39), Erzgebirge Aue (40), Darmstadt (40), Dynamo Dresden (41), Heidenheim (41) bu hafta alacakları sonuçlara göre kümede kalacak ya da düşecekler. Bu tabloda en dipten en yukarıdakine kadar sadece 2 puan fark var.

Bu haftayı en kritik yapan unsur ise 14. ve 15. sıradaki Darmstadt (40) ve Erzgebirge Aue (40)’nin birbiriyle oynayacak olması. Bu maçtan beraberlik de çıksa, galibiyet de çıksa Greuther Fürth (39) ve Eintracht Braunschweig (39) kendi maçlarını kazandıkları takdirde kümede kalacaklar. 

Greuer Fürth (39) bu konuda biraz daha şanssız çünkü yine tehlike sınırları içerisinde olan Heidenheim (41) ile oynayacaklar. 2 ekip de kümede kalmak için kazanmak zorunda, zor bir maç. Bulaşmamayı öneririm. 

Dynamo Dresden (41) de hedefsiz kalan ve kümede kalmayı garantileyen Union Berlin ile oynayacak. Alacağı beraberlik bile yeterli olabilir.

Bu 6 takımın içinde en avantajlısı Holstein ile oynayacak Eintracht Braunschweig. Holstein 3. sırayı kapıp play off oynamayı garantiledi. Sezon boyunca zor kazandılar, zor kaybettiler. Genelde beraberliklerle ilerlediler. Ligin ortasında 11 maçlık galibiyet hasretleri vardı, 11 maçın 3’ünü kaybedip 8’inde berabere kalmışlardı. Sezon başındaki galibiyet serisiyle play off potasına ulaştılar, son dönemlerde maç kazanmakta yine zorlanıyorlar. Ligin son maçına da hedefsiz çıkacaklar, Eintracht Braunschweig ise kazandığı takdirde kesin olarak ligde kalacak. Deplasman ekibi için tam bir final mücadelesi, Eintracht Braunschweig varını yoğunu ortaya koyacak. Böylesine karışık bir tabloda en avantajlı takım onlar, kazanırlarsa başkasının sonucuna bakmadan kümede kalacaklar. İbre deplasman ekibinden yana.

Bahadır Çevik

11.05.2018
  • PAYLAŞ